Türkün Holding’ten Ramazan Konseri

Konsere, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muhsin Özlükurt’un yanı sıra Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili Pelin Sevgi, Türkün Holding Yönetim Kurulu üyesi Aslı Türkün, Türkün Holding bünyesinde bulunan firma yöneticileri ve holding çalışanları da katıldı.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği konser, Ramazan ayı dolayısı ile ilahilerle başladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Bursa Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Sanatçısı Hüseyin Taşçeşme yönetimindeki koro daha sonra Türk Sanat Müziği’nden ezgilerin seslendirerek halka büyülü anlar yaşattı.

Koronun seslendirdiği solo ve koro şarkılara dinleyicilerinde katılmasıyla coşku artarak devam etti.

“Her geçen gün daha güzel işlere imza atıyoruz”

Türkün Holding Müzik Topluluğu Lideri Sümbül Pehlivan konsere ilişkin yaptığı açıklamada; düzenledikleri konserle Bursalılara huzur dolu bir Ramazan akşamı yaşatmak istediklerini belirterek şunları söyledi:

“Türk Sanat Müziği koromuzun gerçekleştirdiği Ramazan ayı konseriyle Ramazan ayının getirdiği manevi atmosferinin huzurunu hep birlikte yaşarken aynı zamanda seslendirilen solo ve koro şarkılarla da kent sakinlerimizin bu güzel Ramazan akşamını zenginleştirmek istedik. Bugünlerde birbirimize daha çok ihtiyacımız var. Bu nedenle koromuzun verdiği konser, birlik ve beraberliğimizin güçlendirilmesi noktasında çok önemli mesajlar verdi. Koro olarak her geçen gün çok güzel çalışmalara imza atıyoruz ve atmaya devam edeceğiz. Bugün gerçekleştirdiğimiz konserimize Holding çalışanlarımızın ve halkımızın gösterdiği yoğun ilgi bizleri, daha güzel organizasyonlara imza atmak için cesaretlendirdi. İnanıyoruz ki,  bu özel ve anlamlı gece, bizlerin olduğu kadar Bursa halkımızın da gönlünde uzun yıllar silinmeyen güzel bir anı olarak kalacaktır. ”

İlahilerin ve Türk Sanat Müziği’nin eşsiz ezgilerinin seslendirildiği gecede, Nilüfer Belediyesi Başkanvekili Pelin Sevgi sahneye çıkarak Türkün Holding Yönetim Kurulu Üyesi Aslı Türkün,  koro şefi Hüseyin Taşçeşme ve solistlere çiçek takdiminde bulundu.

Konser, hep bir ağızdan seslendirilen İzmir Marşı ile son buldu.

 

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.