Fotoğraflarla geçmişe yolculuk yaptılar


Fotoğrafçılık topluluğu üyelerinin, sabahın erken saatlerinden itibaren Muradiye Çay Bahçesi’nde bir araya gelmesiyle başlayan etkinlik, Türkün Holding Fotoğrafçılık Topluluğu eğitmeni ve fotoğraf sanatçısı Orhan Turhan’ın yönetiminde Muradiye Külliyesi’nde devam etti.
İçerisinde cami, medrese, hamam, darüşşifa ve Sultan 2.Murat Han, Cem Sultan ve Şehzade Mustafa’nın türbelerinin de yer aldığı külliyeyi fotoğraf sanatıyla buluşturan topluluk üyeleri,  çınar ve servilerin gölgesinde, çiçekler arasında hüzün ile huzuru bir arada yaşadılar.
Etkinliğe ilişkin açıklamalarda bulunan Fotoğrafçılık Topluluğu Lideri Naciye Yavuz, “Adım Adım Bursa” sloganıyla gerçekleştirdikleri etkinliklerle, Bursa’nın unutulmaya yüz tutmuş tarihi ve kültürel değerlerini yeniden gün ışığına çıkarmayı amaçladıklarını belirterek şunları söyledi:
“Bursamızı tanımak ve tanıtmak amacıyla düzenlediğimiz etkinliğimizle, bir taraftan fotoğrafçılık eğitimlerimizi pekiştirirken bir taraftan da Muradiye Külliyesi’nin gönüllere huzur veren havasında bedenen ve ruhen dinlenme imkânı bulduk. Türbeler arasından gezerken zaman tünelinde uhrevi bir yolculuğa çıktık. Özellikle, Cem Sultan ve Şehzade Mustafa’nın türbelerini fotoğraf karelerine yansıtırken bu iki şehzadenin acılı hikayesini, adeta zihnimizde yeniden canlandırdık.  Bu vesileyle, bizlere büyük destek veren Başta Türkün Holding Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Erol Türkün olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerimize ve katılımcılara teşekkür ediyoruz.”
Serviler, çınarlar, çiniler, şahideler, türbeler ve kabirler arasında çok uzaklarda kalmış geçmiş günlerin tazelendiği etkinlik, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

 

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.