Türkün Holding’ten ‘Huzur’ dolu iftar

 

İftar öncesi huzurevi sakinleriyle bir süre sohbet eden sosyal sorumluluk topluluğu üyeleri duygusal ve eğlenceli anlar yaşarken iftar yemeklerini de yaşlılarla birlikte aynı masada yediler. Hatırlanıyor olmanın verdiği mutluluk gözlerine yansıyan yaşlılar, kendilerini mübarek ramazan gününde unutmayan Türkün Holding’e ve topluluk üyelerine teşekkürlerini ileterek dua ettiler.

 

“Yaşlılarımızdan çok şey öğrendik ve öğrenmeye de devam edeceğiz”

 

Huzurevi sakinlerinden Selahattin Atay’ın Huzurevi Sakinleri’ne hitaben okuduğu şiirle renkli ve duygulu anlara sahne olan etkinlikte konuşan Türkün Holding Yönetim Kurulu üyesi Aslı Türkün Karaçor,  insan hayatının en zor dönemi olan yaşlılıkta sevgi, saygı ve vefa beklentisinin çok daha fazla olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “ Biliyoruz ki böylesi güzel duygular paylaşıldıkça çok daha güzel oluyor. Bizler gözümüzün bebeği yaşlılarımızdan bugüne kadar hep güzel ve önemli şeyler öğrendik ve öğrenmeye de devam edeceğiz. Türkün Holding bünyesinde kurulan sosyal sorumluluk topluluğumuzun düzenlemiş olduğu iftar yemeğiyle yaşam boyu edindiği tecrübeleri bizlerle paylaşarak hayat yolunda ışığımız olan yaşlılarımızın bir nebze olsun yanlarında olduğumuzu ve onları hiçbir zaman unutmadığımızı ve de unutmayacağımızı hatırlatmak istedik. İnşallah bundan sonra huzurevi sakinlerimizi daha sık ziyaret etmek ve hatta onlarla birlikte ortak projeler yapmak istiyoruz.”

 

“Projenin ikinci etabı bayram sonu”

 

Sosyal Sorumluluk Topluluğu olarak 2015 yılı itibariyle 3 proje tasarladıklarını ifade eden topluluk lideri Levent Kılıç ise bu projelerin huzurevi ziyareti, Kızılay kan bağışı ve Çocuk Sevgi Evleri ziyareti şeklinde hayat bulacağını belirterek; “Bu projeler kapsamında huzurevi ziyaretini iki aşamada gerçekleştirmeyi planladık. Bunlardan ilkini iftar yemeği ve bayram hediyeleri verilmesi ile tamamladık. Huzurevi ihtiyaçlarına yönelik planladığımız ikinci etabını ise bayram sonu gerçekleştireceğiz. Öncelikle bize bu imkanı sağlayan başta Türkün Holding Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Erol Türkün ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Aslı Türkün Karaçor olmak üzere Mali ve İdari İşler Koordinatörümüz Sayın Sefer Gezer’e sosyal sorumluluk topluluğu proje grubuna verdikleri destek dolayısıyla teşekkürler ediyoruz.”dedi.

Ayrıca yaklaşan Ramazan Bayramı münasebetiyle Türkün Holding Sosyal Sorumluluk Topluluğu’nun verdiği bayram hediyelerini alan huzurevi sakinlerinin gözlerindeki mutluluk görülmeye değerdi. topluluk üyeleri iftar dan sonra huzurevi bahçesinde yaşlılarla  çay içerek kısa bir süre daha sohbet ettiler.

 

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.