Türkün Holding’ten Öğretmenlere Muhteşem Konser

Konsere, Türkün Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Türkün’ün yanı sıra, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Ömer Işıkoğlu, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Türkün Holding Yönetim Kurulu üyeleri, Türkün Ailesi’nin büyükleri, Türkün Holding firmaların yöneticileri, Sadettinin Türkün Ortaokulu ve Mualla Türkün Anaokulu Öğretmenleri ve aileleri da katıldı.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ülkemize hizmet etmiş tüm eğitim neferleri adına gerçekleştirilen saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan konserde, seslendirilien şarkı ve türkülerle dinleyicilere hem duygusal hem de keyifli anlar yaşattı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Bursa Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Sanatçısı Hüseyin Taşçeşme yönetimindeki koronun seslendirdiği şarkı ve türkülere,  dinleyiciler de zaman zaman alkışlarıyla eşlik ederek tempo tuttular.

“Öğretmenlerimiz sayesinde geleceğimiz emin ellerde”

Türkün Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Türkün, öğretmenliğin geleceğimizi şekillendiren kutsal bir meslek olduğunu vurgulayarak; “Bizler için öğretmenlerimizin değeri çok büyük. Öğretmenlerimiz sayesinde geleceğimiz emin ellerde. Bu nedenle onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu anlamlı ve güzel günü, kıymetli öğretmenlerimizle kutlamanın ve onların neşelerine ortak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Bu duygu ve düşüncelerle Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aramızda olmayan tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.” diye konuştu.

Gece katılan Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ömer Işıkoğlu ise; sözlerine “Sanatsız kalan bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuştur” vecizesiyle başlayarak böylesi anlamlı bir geceyi gerçekleştirdikleri için Türkün Holding ve Ailesi’ ne teşekkürlerini iletti.

Sadeddin Türkün Ortaokulu Müdürü Nurettin Eşiyok ise, Sadettinin Türkün Ortaokulu’nun akademik, sosyal ve sanatsal alanda gösterdiği başarı ve ilerlemeler hakkında bilgiler vererek, Öğretmenler Günü’nde kendilerini yalnız bırakmayan Türkün Holding’e teşekkür etti.

Nurettin Eşiyok’un ardından söz alan Mualla Türkün Ortaokulu Müdürü Kemal Gülarslan, Öğretmenler Günü’nü kendileriyle birlikte kutlayan Türkün Holding ve Ailesi’ne teşekkürlerini ileterek başladığı konuşmasında, anaokulu olarak hedefleri vatanına ve ülkesine bağlı, temel hak ve sorumluluklarını bilen nesiller yetiştirme misyonuna sahip olduklarının altını çizdi.

Yapılan konuşmaları sonrası, Türkün Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Türkün tarafından öğretmenlere çeşitli hediyeler takdim edildi.

Türkün Holding Türk Sanat Müziği Korosu’nun birbirinden güzel eserlerle öğretmenlere muhteşem bir gece yaşattığı konser, Türkün Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Türkün ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte sahneye çıkan tüm öğretmenlerin hep birlikte seslendirdikleri ‘İzmir Marşı” ve “Onun Yıl Marşı” ile son buldu.

 

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.