“Suuçtu Şelalesi Fotoğraf Yarışması” nda ödül heyecanı


Birbirinden etkileyici fotoğrafların sergilendiği yarışmanın ödül töreni Türkün Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Türkün ve eşi Tülin Türkün ile birlikte tüm üst düzey yöneticilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Tören, Orhan Turhan’ın muhteşem doğa manzaralarından yakaladığı ve insanın içini ısıtan fotoğraf karelerinden oluşan slayt gösterisiyle başladı.

Suuçtu Şelalesi’nin, minik dokunuşlarla gönüllere huzur veren güzelliğini yansıtan fotoğraf kareleri arasında seçim yapmanın zor olduğu yarışmada, birincilik ödülünü Mega Textil çalışanlarından Levent Göçmenler, ikincilik ödülünü Türkün Holding Mali ve İdari İşler Koordinatörü Sefer Gezer, üçüncülük ödülünü ise holding çalışanlarından Nesrin Üstündağ almaya hak kazandı.

Dereceye giren yarışmacıları ödüllerini Türkün Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Türkün ve eşi Tülin Türkün’ün elinden aldılar.

Öte yandan, Fotoğrafçılık Sanatı ve  ‘Suuçtu Şelalesi Fotoğraf Çekimi Çalışması’na katkılarından dolayı topluluk üyelerine ve çalışanlara Holding Yönetim Kurulu Üyesi Aslı Türkün KARAÇOR tarafından mansiyon ödülü ve teşekkür belgesi verilirken, çekmiş olduğu fotoğraflar ise slayt şeklinde gösterime sunuldu.

Türkün Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Türkün, ödül töreninde yaptığı açıklamada, fotoğrafın da tıpkı yazı gibi, toplumların çok önemli bir kültür hafızası olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Geçmişle gelecek arasında kurulan kültür, fotoğraf sanatının etkili görselliği ile birleşince hem zenginleşiyor hem de kalıcı oluyor. Ayrıca, doğamızın ve çevremizin saklı kalmış güzellikleri fotoğrafın diliyle yeniden keşfedilirken, aynı zamanda yeni nesillere temiz bir doğa ve çevre bırakabilme noktasında fotoğraf sanatı diliyle farkındalık yaratılıyor. Bu nedenledir ki, Fotoğrafçılık Topluluğu üyelerimiz ve çalışanlarımız, Suuçtu Şelalesi’nde çekmiş olduğu fotoğraf kareleriyle Suuçtu Şelalesi’nin saklı kalmış güzelliklerini ortaya çıkarmayı amaçlarken bir taraftan da bakmak ile görmek arasındaki farkı bir kez daha göstermiştir. Dolayısıyla, biz bu etkinliği sadece sosyal sorumluluk olarak değil çalışanlarımızın kişisel gelişimleri açısından da oldukça önemli görüyoruz.  Bu duygu düşüncülerle, ‘Göz odur ki dağın arkasını göre, akıl odur ki başa geleceği bile’ atasözümüzü hatırlatarak, yapmış oldukları çalışmalar ve göstermiş oldukları medeni cesaretlerinden ötürü topluluk üyelerimizi ve çalışanlarımızı kutluyorum.”

Törenin sonunda,  yarışmada dereceye girerek ödül almaya hak kazan topluluk üyeleri ve çalışanlar, yapmış oldukları çalışmalarla birlikte fotoğraf çektirmeyi ihmal etmediler.

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.