Huzurevi sakinlerinin kalplerine dokundular

Kültür ve Turizm Bakanlığı Bursa Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Sanatçısı Hüseyin Taşçeşme yönetimindeki koronun seslendirdiği şarkılarla coşkulu anlara sahne olan konserde huzurevi sakinleri, huzurlu ve mutlu bir gün geçirmenin keyfini hep birlikte çıkardılar.

Huzurevinde kalan yaşlılar için hazırlanan özel bir repertuvarla klasik ve çok sesli müziğin sevilen eserlerinin seslendirildiği etkinlikte, huzurevi sakinleri de hep birlikte tempo tutarak koroya eşlik ederken zaman zaman piste çıkıp oyunlar oynamayı ihmal etmediler.

Huzurevi sakinlerinden Selahattin Atay’ın seslendirdiği “Geçmesin Günümüz Sevgilim Yasla” adlı eserle duygusal anların yaşandığı konserde konuşan Türkün Holding Yönetim Kurulu Üyesi Aslı Türkün Karaçor, insan hayatının en zor dönemi olan yaşlılıkta, sevgi, saygı ve vefa beklentilerinin çok daha fazla olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

“Türk Sanat Müziği Koromuz tarafından verilen konserle,  edindikleri tecrübeler ve yüreklerindeki sevgiyle hayat yollarında ışığımız olan yaşlılarımıza, mutlu, huzurlu bir gün yaşatarak hayatın içerisinde aktif olmalarını sağlamak istedik.  Hepimiz geleceğin birer yaşlı adayıyız. Bu noktada, Böylesi etkinliklerle, yaşlılarımızın bir nebze olsun yanlarında olduğumuzu ve onları hiçbir zaman unutmadığımızı ve de unutmayacağımızı hatırlatmak bizlerin en temel görevlerinden biridir. Bununla birlikte, bugün gerçekleştirdiğimiz konser koromuzun ilk deneyimi ve ilk deneyimimizi de huzurevi sakinlerimizle birlikte yaşıyor olmak bizler için oldukça anlamlı oldu.”

Hatırlanıyor olmanın verdiği mutluluğun gözlerine yansıdığı yaşlılar, kendilerini düşünüp böyle bir gün yaşattıkları için Türkün Holding’e teşekkürlerini ilettiler.

 

Konser, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Recep Altepe adına Türkün Holdinge Teşekkür Belgesi sunulması ve toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

 

 

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.