Türkün Holding A.Ş

1929’dan beri faaliyetlerini sürdüren Türkün Holding, Türkiye’nin en köklü tekstil imalatı ve ihracatı yapan Türkün aile şirketlerinin grup şirketidir.

 

Faaliyetleri, 1932 yılında Ali Vehbi Türkün tarafından başlatılmıştır. 1947 yılında şirketi ikinci kuşak devralmıştır.

 

1976 yılında Almanya’daki tekstil mühendisliği eğitimini tamamlayan Erol Türkün, babası Saadettin Türkün’ün desteği ile Erol Türkün Tekstil Şirketi’ni kurmuştur.

 

Şirket, 1983 yılında Bursa Organize Sanayi Bölgesi’ne taşınmıştır. 1989 yılında Erol Türkün, Vanelli Dış Ticaret Şirketi’ni kurmuş ve ihracat yapmaya başlamıştır.

 

1991 yılında Türkün Tekstil kurulmuş, 1993 yılında ise Mega Tekstil Şirketi faaliyete başlamıştır.

 

1997 yılında, Erol Türkün’ün eşi Tülin Türkün ‘ün vizyonuyla hazırlanan ve kurulan Vanelli Konfeksiyon Şirketi sayesinde ev tekstil üretimi yapan firma, perakende mağaza zinciri olan Deco Center’in ilk mağazasını açmıştır.

 

Burada, ev tekstil ürünleri ve ev dekorasyon ürünleri satılırken, kısa sürede mağaza zinciri oluşmuştur. 2013 yılında da Deco Center’in internet üzerinden satış sayfası açılmıştır.

 

Şirketin üretim konusu; yastık, masa örtüsü, yastık kılıfı, yatak örtüsü, perde, polyester iplik ve tül perdelik kumaş, kumaş boyama, apre, optik boya, fular boya, her türlü baskı, kaplama, kesme, sanfor, şardon ve döşemelik kumaş gibi ürünler üzerinedir.

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.