Kurucumuz

Erol Türkün, 1950 yılında Bursa’da doğmuştur. Hem anne hem de baba tarafından tekstilci bir ailenin üçüncü kuşağı olan Türkün, ilk öğrenimini Bursa’da, lise öğrenimini ise İstanbul Avusturya Lisesi’nde tamamlamıştır.

 

Yüksek öğrenimini Almanya’da Tekstil Mühendisliği dalında tamamlayan Erol Türkün, 1976 yılında babasından aldığı küçük sermaye ile kendi ismi altında sanayi hayatına atılmıştır.

 

Kısa sürede başarılı bir çizgi yakalayan Erol Türkün, ilk fabrikasını 1983 yılında Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete geçirmiş, 1989 yılında ise bir dünya markası olma yolunda önemli rolü olan Vanelli Dış Ticaret Şirketi‘ni kurmuştur.

 

Erol Türkün, aldığı isabetli kararlar doğrultusunda gerçekleştirdiği ihracatın kendisini yatırıma yöneltmesi ile 1991 yılında ise Türkün Tekstil A.Ş. adı ile kumaş, boya ve apre alanında faaliyet gösteren ikinci fabrikasını hayata geçirmiştir.

 

Erol Türkün, entegre tesisler zincirine 1993 yılında kurduğu polyester iplik çekme, büküm ve tül perde dokuyan parkı ile Mega Tekstil A.Ş.‘yi eklemiştir.

 

Bugün itibarıyla Türkün Holding; bünyesinde 10 şirket ve 750 çalışanı ile iplik boya, dokuma, boya, baskı, apre ve ev tekstili konfeksiyonu dallarında üretim yapan, üretiminin %90’ını ihraç eden; bunun dışında enerji ve çimento sektörlerinde de faaliyet gösteren şirketler grubudur.

 

Yüksek kalite ve estetik anlayışını ürünleri ile birleştirip, sanayiciliği bir sanat haline dönüştüren Erol Türkün, günümüzde döşemelik ve perdelik kumaşı Vanelli markası altında dünyaya tanıtan öncü kuruluşun sahibi ve dünyanın en önde gelen firmalarının tedarikçi partneridir.

 

Ayrıca Deco Center zincir mağazaları ile ev tekstili ve dekorasyon ürünleriyle, perakende sektöründe faaliyetini sürdürmektedir.

 

Uzun senelerdir, birçok sivil toplum örgütlerine üyelikleri olan Erol Türkün, Bursa Sanayici ve İşadamları Derneğinde de 2 dönem başkanlık yapmıştır.

 

Almanca, İngilizce ve İtalyanca bilen Erol Türkün, Tülin Türkün ile evli olup; Aslı, Sadi Cem ve Serra isimlerinde üç çocuk babasıdır.

 

Erol Türkün
Yönetim Kurulu Başkanı

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.