erol-turkun

Yönetimden Mesajlar

Sevgili Türkün Ailemiz;

 

“Başarı, kişinin başlangıç noktası ile ulaştığı yer arasındaki farktır.”

 

İlk tohumları 1930’lu yıllarda atılan ve geride bıraktığımız 86 yılda büyüyüp filizlenen başarı hikâyemizi sarsılmaz bir azim ve kararlılıkla günümüze kadar taşımış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

 

Her yeni başarı geçmiş başarıların aynasıdır. Türkün Ailesi olarak bizler, başarılarla dolu 86 yıllık bir maziyi geride bırakırken kaliteli insan kaynağına sahip olma idealimizi her şeyin üstünde tuttuk.

 

İnsan kaynağı kalitesinin ve kurumların bu kaynağın geliştirilmesine önem ve değer vermesinin, insan kaynağına yatırım yapmasının gelecek aşarıların manivelası olacağına inandık. Değişimi kucaklayarak; değişimin en hızlı ve sorunsuz şekilde hayata geçmesi için kendimiz dahil herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğinin bilincinde olduk.

 

Kurumsal verim ve sinerjimizin kaynağını oluşturan çalışanlarımızın performanslarını objektif ve ölçülebilir kriterlere göre tanımlayarak adil ve tutarlı bir şekilde değerlendirdik.

 

Bunun sonucunda onların mutluluğunu ve kurumlarına olan aidiyetini arttırmaya yönelik projeler geliştirdik.

 

Çalışanlarımızın kendi alanlarındaki görev ve sorumluluklarını layıkıyla getirerek elde ettikleri başarılar kurumsal başarılarımızı da taçlandırırken, onları her zaman ‘kaynak’ olmanın ötesinde bir ‘yetenek’ olarak algıladık.

 

Biliyoruz ki; kurumsal başarılar, mükemmellik yolculuğunda çalışanını asla unutmayan, “insanla” beraber yürüyen, adımlar atan, cesur kararlar alan, kurumsal kültürün kalitesi için emek, zaman ve kaynak harcayan kurumlara daha yakındır.

 

Uzun yılların vermiş olduğu tecrübe ile paydaşlarımıza ve müşterilerimize kalite standartlarının üzerinde hizmet sağlamak için gece gündüz çalışırken etkin takım oyunu oynayabilen, birlikte etkileşimden kayda değer iş sonuçları üretebilen, sinerji enerjisi var edip ortak aklı yeni iş yapma biçimlerine kanalize edebilen bir çalışan portföyüne sahip olmayı amaçladık.

 

Bu amaç doğrultusunda bugün varlığıyla gurur duyduğumuz ve bizleri geleceğe güvenle taşıyacağına inandığımız bir projeyi hayata geçirdik:

TÜRKÜN AKADEMİ

 

“Her Zaman Her Yerde Eğitim” anlayışımızın bir yansıması olan TÜRKÜN AKADEMİ, çalışanlarımızın, bilerek düşünce üretmesine ve yaratıcılığa yönelmesine,  zihinlerindeki kalıpları kırarak dünyaya daha esnek ve geniş açıdan bakmalarına imkân verecektir.

 

Türkün Ailesi olarak köklü sanayi geleneğimizden aldığımız güçle her zaman daha ilerisini hedefledik.

 

Bu anlamda TÜRKÜN AKADEMİ’ de yapılacak çalışmaların, firmamıza, çalışanlarımıza, ülkemize ve hatta dünyamıza değer katacağı ve bizleri zirveye taşıyacağına olan inancımız gelecek ufkumuzu belirlemektedir.

 

‘İnsan Değişirse Dünya Değişir’ düşüncesini temel alan TÜRKÜN AKADEMİ’yle  tecrübelerimizi, bilgimizi gelecek nesillere aktaracağız. Sektöre yön şirketler arasında yerimizi korurken aynı zamanda da başarılarımızı uluslararası boyutta sürdürerek, ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacağız.

 

Dün olduğu gibi gelecekte de insan odaklı projelere imza atmak, tüm paydaşlarımızın mutluluğu ve ülkemiz için yarattığımız katma değeri artırarak, sektöründe güvenilir ve öncü kuruluş olmanın sürdürülebilirliğini sağlamak dileğiyle…

 

Erol Türkün

Yönetim Kurulu Başkanı

Sevgili Türkün Ailemiz;

 

“İdealler yıldızlar gibidir, onları tutmak mümkün olmaz ama karanlık gecelerde yolumuza onlar rehberlik ederler”*

 

Deneyimli ve yenilikçi bir bakışla çıktığımız bu yolculukta sağlam adımlarla ilerlerken ideallerimiz en büyük yol göstericimiz oldu.

 

Bu yolculuk boyunca hem ülkemize hem ülkemize hem de başarılarla dolu mazimize karşı sorumluluklarımızı yerine getirirken yaşam felsefemizi her daim,  samimiyete ve dürüstlüğe dayalı değer üretmek ideali üzerine inşa ettik.

 

İş dünyasında ‘başarı’ demek,  sadece kısa süreli tek taraflı kazançlar değil ve her tarafın kazandığı sürdürülebilir ilişkilerdir.  Bunu da ancak geleceğe odaklananlar başarabiliyor. Dünyayı onlar şekillendiriyor. Tarihi onlar yazıyor.

 

Türkün Ailesi olarak bizler, bu düşünceden hareketle, çalışanlarımız ve paydaşlarımızla kurduğumuz ortak bağı dinamik bir üretim anlayışı ve sürdürülebilir bir büyüme hedefiyle birleştirerek geleceğe odaklandık.

 

Tüm projelerimizi kaliteye ve gelişmeye olan bağlılığımıza sahip çıkarak hayata geçirdik. 

 

Bugün ise geliştirdiğimiz projelerin getirmiş olduğu başarının gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

 

80 yıllık mazimiz boyunca, bizlere rehberlik eden temel ideallerimizle her zaman yenilikçi, öncü ve kreatif bir çizgide yürürken, heyecanımızı hep koruduk, adımlarımızı hep en iyiye ulaşma ilkesiyle attık.

 

80 yıllık deneyimimiz ve sektörde pek çok ilke imza atmış olmanın gururuyla yol almaya devam ediyoruz. Bugüne kadar elde ettiğimiz başarılardan aldığımız pozitif enerjiyle kat etmemiz gereken uzun bir yol,  yapmamız gereken çok iş olduğunu düşünüyoruz.

 

Bütün bunları yaparken de bizi biz yapan yüksek ideallerimizin en büyük taşıyıcıları olarak gördüğümüz Sosyal topluluklarımız ve Türkün Akademi’yle kültür, sanat, çevre ve spor alanında verdiğimiz toplumsal katkımızı kesintisiz olarak devam ettiriyoruz.

 

İnanıyorum ki, yetkin ve deneyimli insan kaynağımız, Ar-Ge ve İnovasyona dayalı üretim anlayışımızla, önümüzdeki yıllarda da verimlilik odaklı iş süreçlerine imza atarak Bursamızın ve Türkiye’mizin sürdürülebilir bir büyüme yakalaması için kilit görevler üstlenmeyi sürdüreceğiz.

 

Dünyada hiç kimse seyirci koltuğunda oturan cesur insanları alkışlamaz.

 

Alkışlar her zaman sahneye çıkanlar içindir. Bizler, bu sahneyi doğru insanlarla paylaşıp, son nefesimize kadar çalışmak, üretmek, ülkemize ve insanımıza katkı sağlamak gayreti içerisinde olarak, ortaya çıkan her güzel sonucu alkışlayıp, emeği geçenleri yüreklendirerek, çevremizdeki herkese vazife bilincini aşılayarak; merkezinde insan olan marka projeler üretmeye devam edeceğiz.

 

Yaptığımıza inanan ve inandığını yapan bir ekip anlayışıyla ortak bir gelecekte, yeni yolculuklarda buluşmak dileğiyle…

Erol Türkün

Yönetim Kurulu Başkanı

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.