Türkün Holding’ten Birlik ve Beraberlik Konseri

Sunuculuğunu Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. İbrahim Öztahtalı’nın yaptığı konser, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bursa Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Sanatçısı Hüseyin Taşçeşme yönetiminde “Söyle Naz mı Bu Kaş Çatış” adlı şarkının seslendirilmesiyle başladı.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve “Başka Söz Söylemem Aşktan Yana Ben” adlı şarkıyla devam eden konserde izleyiciler seslendirilen şarkılarla mest oldu.

Eşsiz güzellikteki eserleriyle ruhların ilacı olan Türk Sanat Müziği’nin en seçkin örneklerinin dinleyicilerle buluştuğu bu özel etkinliğin ilk bölümü solo ve koro şarkılarla son buldu.

Salsa, zeybek ve halk oyunları ekibinin gösterileriyle coşku artarak devam ettiği konserin ikinci bölümünde ise koronun seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla izleyiciler adeta zaman tünelinde yolculuğa çıktılar.

“Birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyacımız var”

Türkün Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Türkün,  Türk Sanat Müziği’nin yarattığı coşkuyla muhteşem anların yaşandığı bu özel konserle birlik ve beraberliğin önemini bir kez daha anladıklarını belirterek şunları söyledi:

“Birlik ve beraberlik, başta ailemiz olmak üzere firmalarımız, şehrimiz ve ülkemiz için büyük önem arz ediyor. Özellikle içerisinde bulunduğumuz zaman itibariyle en fazla ihtiyacını duyduğumuz konu birlik ve beraberlik. Türk Sanat Müziği koromuz bizlere verdikleri konserle, birlik ve beraberlik ekseninde çok özel anlar yaşattı. Burada sahne alan arkadaşlarımız birbirleriyle o kadar güzel kenetlendiler ki, bizlerin geleceğe güvenle bakmamız noktasında ışık oldular. Bununla birlikte bugün Türkün Ailesi’nin 4 neslini de bir arada görüyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizler, şehrimiz ve ülkemiz adına değer üretebilmek için 40 yılı aşkın mazimiz boyunca işimize yoğunlaştık ve yoğunlaşmaya devam ediyoruz.  Ailelerimizin ve yetiştirmekle yükümlü olduğumuz çocuklarımızın çağdaş eğitim çerçevesinde donanımlı bireyler olarak yetişmeleri en temel felsefemizi oluşturuyor. İnanıyoruz ki gelecekte ancak donanımlı bireyler iş bulacak. Bugün dünya ev tekstili alanında çok iyi bir konumda olmanın gururunu yaşıyoruz. Geldiğimiz noktada çalışanlarımızın emeği çok büyük.  Biliyoruz ki gelişen dünya da yerinizi koruyabilmek çok önemli bizler yerimizi korurken aynı zamanda daha ileriye gidebilmek için büyük çaba gösteriyoruz.  Gelecekte de aynı başarıları yakalayabilmek istiyorsak birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor.  Bu duygu ve düşüncelerle bugün bizlere verdikleri konserle bizlere bu özel geceyi yaşatan koromuza teşekkür ediyorum.”

Muhteşem anların yaşandığı etkinliğin finalinde ise, başta Türkün Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Türkün olmak üzere Yönetim Kurulu Üyeleri sahneye çıkarak salonu dolduran izleyiciler ve koroyla birlikte “İzmir Marşı’ ve  ‘Onuncu Yıl Marşı’nı seslendirdiler.

Konser, Türkün Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Türkün tarafından Turizm Bakanlığı Bursa Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Sanatçısı Hüseyin Taşçeşme’ye ve Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. İbrahim Öztahtalı’ ya çiçek ve plaket takdimiyle son buldu.

 

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.