Doğal ve tarihi güzellikleri fotoğraf sanatıyla yeniden keşfediyorlar


Geziye fotoğraf sanatçısı Orhan Turhan da katılarak, topluluk üyelerine ters ışık, silüet fotoğraf çekimi konusunda çeşitli bilgiler verdi. Orhan Turhan’dan aldıkları bilgilerle Gölyazı’nın tarihi ve doğal güzelliklerini fotoğraf karelerine yansıtan topluluk üyeleri, fotoğraf çekmenin keyfini doyasıya yaşadılar.

“SAKLI KALMIŞ GÜZELLİKLERİ FOTOĞRAF KARELERİYLE ORTAYA ÇIKARIYORUZ”

Etkinliğe ilişkin açıklamalarda bulunan Türkün Holding Mali ve İdari İşler Koordinatörü Sefer Gezer; düzenledikleri etkinlikle doğanın ve çevreye eşsiz güzelliklerine yönelik farklı bakış açıları sunabilmeyi amaçladıklarını ifade etti ve şöyle konuştu:

“Fotoğrafçılık yaşanılan anı dondurarak gelecek nesillere aktaran ve onlarda geçmiş bilincinin oluşmasına katkı sağlayan bir sanat alanı. Yaşadığımız “an”lar, izlenimlerimiz, hayallerimiz ve her geçen gün değişen çevremiz. Baktığımız ama göremediğimiz nice ayrıntılar, güzellikler, coğrafyalar, tarihler, anılar var. Bu noktada bizler, Bursamızın gözbebeği Gölyazı Adası’nın tarihi ve doğal doğal güzelliklerini, saklı kalmış ayrıntılarını, tarihi birikimini  fotoğraf kareleriyle birlikte sanata dönüştürerek gelecek nesillere aktarmak istedik. Eminiz ki gelecekler nesiller de sanatın penceresinden doğanın güzelliklerini yeniden keşfederek  bu güzelliklere sahip çıkacaklardır.”

Etkinlik kapsamında çekilen fotoğrafları yapılan holding bünyesinde sergileyeceklerini ve fotoğrafçılık topluluğu tarafından daha sonra yapılacak çalışmaları da Bursa halkına açık bir sergiye dönüştüreceklerini sözlerine ekleyen Sefer Gezer; “Ayrıca fotoğrafçılık alanında yapacağımız yarışmalarla en iyi fotoğrafı çeken çalışanlarımıza çeşitli ödüller vererek onları fotoğraf sanatı konusunda teşvik etmeyi de arzuluyoruz.” dedi.

“DOĞAL VE TARİHİ GÜZELLİKLERİMİZE YENİ BİR BAKIŞ AÇISI GETİRMEK İSTİYORUZ”

25 üyeden oluşan Fotoğrafçılık Topluluğu Lideri İsmail Özden ise topluluk üyeleri arasında fotoğraf sanatına olan ilgiyi artırmak istediklerini açıklayarak; “Topluluk olarak çalışanlar arasında birlik ve beraberlik duygusunu geliştirerek ortak bir şeyler yapabilmeyi ve tarihi ve doğal güzelliklerimizi fotoğraf sanatıyla buluşturarak yeni bakış açıları getirmeyi amaçlıyoruz. Bu sebeple bizlere bu imkânları sağlayan başta Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Erol Türkün olmak üzere bütün holding yöneticilerimize teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Fotoğrafçılık Topluluğu üyeleri etkinliğin sonunda toplu fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.