Tophane’yi fotoğraf karelerine yansıttılar

Türkün Holding Fotoğrafçılık Topluluğu eğitmeni ve fotoğraf sanatçısı Orhan Turhan’ın katılımıyla gerçekleşen etkinlik, Bursa Kalesi’nde(Saltanat Kapısı) başladı.

Sabah’ın erken saatlerinden itibaren Bursa Kalesi’nde bir araya gelen Fotoğrafçılık Topluluğu üyeleri, Bursa’nın sembollerinden olan bu tarihi yapıyı fotoğraf sanatıyla buluşturarak adeta yeniden inşa ettiler.

Saltanat Kapısı’nda gerçekleştirilen ilk fotoğraf çekimlerinin ardından Tophane’nin, cumbalarla süslenmiş tarihi evlerini tek tek fotoğraflayan Topluluk üyeleri, bir taraftan fotoğrafçılık eğitimlerini pekiştirirken bir taraftan da zaman tünelinde keyifli bir yolculuğa çıktılar.

Etkinliğe ilişkin açıklamalar bulunan Fotoğrafçılık Topluluğu Lideri Naciye Yavuz, topluluk olarak “Adım Adım 2016” sloganıyla yola çıktıklarını ifade ederek;  “Amacımız Bursamızı tanımak ve tanıtmak. Bunun için de ilk gezimize tarihi ve kültürel dokusuyla ünlü Tophane’den başlamış bulunuyoruz. Tophane’nin tarihi ve kültürel güzelliklerini fotoğraf karelerine yansıttığımız bu etkinliğimizde bizlere büyük destek veren Başta Türkün Holding Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Erol Türkün olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerimize ve katılımcılara teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Büyük bir neşe içerisinde devam eden etkinlik,  Tophane’nin sembol yapılarından olan Saat Kulesi’nde gerçekleştiren fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

 

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.