Yeşil’den Emirsultan’a Bursa’yı Fotoğraf Sanatıyla Buluşturdular

Fotoğrafçılık topluluğu üyelerinin, sabahın erken saatlerinden itibaren Yeşil Türbe’de bir araya gelmesiyle başlayan etkinlik, Türkün Holding Fotoğrafçılık Topluluğu eğitmeni ve fotoğraf sanatçısı Orhan Turhan’ın yönetiminde Yeşil Türbe ve Yeşil Camii’nde gerçekleştirilen fotoğraf çekimleriyle devam etti.

Külliye’ye ismini veren yemyeşil çinileri ve muhteşem mimarisiyle görkemli bir medeniyetin izlerini taşıyan Yeşil Külliyesi’nin her bir köşesini fotoğraf karelerine yansıtan topluluk üyeleri, kendilerini ulvi bir âlemin ortasında buldular.

Yeşil Külliyesi’nin tarihi dokusunu fotoğraf sanatıyla buluşturan fotoğraf tutkunlarının bir sonraki durağı ise Emir Sultan Camii oldu.

Emir Sultan Mezarlığı’nın yanında servi ve çınar ağalarının arasında yemyeşil bir huzur gibi yükselen Emir Sultan Camii’ni fotoğraf sanatıyla yeniden keşfeden topluluk üyeleri, adeta zaman tünelinde yolculuğa çıktılar.

Fotoğrafçılık Topluluğu Lideri Aynur Yuka, etkinliğe ilişkin yaptığı açıklamada, bu yıl ikincisini gerçekleştirdikleri etkinliklerle, Bursa’nın unutulmaya yüz tutmuş tarihi ve kültürel değerlerini yeniden gün ışığına çıkarmayı amaçladıklarını belirterek; “Bursamızı tanımak ve tanıtmak amacıyla düzenlediğimiz etkinliğimizle, bir taraftan fotoğrafçılık eğitimlerimizi pekiştirirken bir taraftan da Yeşil Külliyesi ve Emir Sultan Camii’nin gönüllere huzur veren havasında bedenen ve ruhen dinlenme imkânı bulduk. Fotoğrafçılık Topluluğumuzun yapmış olduğu çalışmalar sayesinde, hem birlik ve beraberliğimizi güçlendirmeyi hem de geçmiş ve gelecek arasında fotoğraf sanatıyla bir köprü kurmayı amaçlıyoruz. Bu sebeple; fotoğrafa kültürel bir değer olarak bakan, sanata ve sanatçıya değer veren herkesi aramızda görmekten mutluluk duyacağız.” diye konuştu.

 

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.