Yeşil bir doğa için fidan diktiler

Çevre ve Doğa Topluluğu üyeleri ve holding çalışanlarının büyük destek verdiği etkinlik kapsamında 700 adet fidan toprakla buluşturuldu.

Nilüfer Belediyesi’nin desteğiyle Görükle Mevkii-Kurtuluş Mahallesi’ndeki ağaçlandırma sahasında gerçekleştirilen etkinliğe aileleriyle birlikte katılan çocuklar ise, yemyeşil bir doğa ve sağlıklı bir yaşama fidan dikmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşadılar.

Fidan dikim etkinliğine ilişkin açıklamalarda bulunan Türkün Holding Çevre ve Doğa Topluluğu Lideri Hüseyin Yılmaz, fidan dikim etkinliğiyle, yeşil bir çevrenin ve temiz bir doğanın ne kadar önemli olduğu noktasında farkındalık yaratmayı amaçladıklarını ifade ederek;

“İnsanoğlu tabiatı hiçbir sorumluluk taşımaksızın bilinçsizce tüketmektedir. Her gün binlerce ağaç kesilmekte, yeryüzünde ormanlar her yıl belli bir oranda eksilmektedir. Yeryüzünün orman varlığını artırmadan gelecek olması mümkün değil. Bu noktada bizler, çevreyi güzelleştirmek, çevremize bir ağaç daha kazandırmak ve en önemlisi yarınlarımız olan çocuklarımıza çevre ve doğa bilincini aşılamak amacıyla 700 adet fidanı toprakla buluşturduk. Türkün Holding Çevre ve Doğa Topluluğu üyeleri olarak böylesi anlamlı bir projeye imza atmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Bu imkanı bize sağlayan başta Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Erol Türkün’e ve Yönetim Kurulu üyelerimize çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Bununla birlikte, Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Zekeriya Işık tarafından yeşil çevre ve doğa konusunda göstermiş oldukları duyarlılık dolayısıyla Türkün Holding’e teşekkür plaketi verildi.

Etkinlik, Çevre ve Doğa Topluluğu üyelerinin, dikmiş oldukları fidanlarla birlikte toplu fotoğraf çektirmesiyle son buldu.

 

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.