Down sendromlu çocuklar için umut ışığı oldular


3 Nisan Haftası kapsamında Nilüfer Mesleki Eğitim Merkezi’nde eğitim gören down sendromlu çocuklar yararına gerçekleştirilen sergide, Gölyazı, Trilye, Tophane, Muradiye, Ulucami ve Hanlar Bölgesi’nde çekilen 42 fotoğraf, fotoğrafseverlerle buluştu.

‘Sevgimiz Yeter’ temasıyla gerçekleştirilen serginin açılışına, Türkün Holding Yönetim Kurulu Üyesi Tülin Türkün’ün yanı sıra, holding bünyesinde yer alan firmaların yöneticileri, Nilüfer Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Neslihan Edinçliler ve holding çalışanları da katıldı.

“Down sendromlu çocuklarımızın kalplerin dokunmak istedik”

Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği serginin açılış konuşmasını yapan Türkün Holding Fotoğrafçılık Topluluğu Lideri Aynur Yuka, down sendromlu çocukların her zaman yanlarında oldukları belirterek;

“ ‘Adım Adım Bursa’ sloganıyla bütün bir yıl boyunca Bursamızın çeşitli yerlerinde çektiğimiz birbirinden güzel fotoğrafları Nilüfer Mesleki Eğitim Merkezi’nde eğitim gören down sendromlu çocuklarımız yararına sergiye açarak onlar için umut ışığı olmak istedik. Down sendromlu kardeşlerimizi toplumda görmezden gelmek, yok saymak ya da dışlamak yerine topluma dahil etmek için çabalamalıyız. Birbirimize dokunmamız, temas etmemiz gerektiği kanaatindeyiz. Bu nedenle sergimizin down sendromlu çocuklar için farkındalık oluşturması noktasında oldukça önemli olduğunu düşünüyoruz. Sergide yer alan fotoğrafların satışından elde edilecek tüm geliri Nilüfer Mesleki Eğitim Merkezi’nde eğitim gören down sendromlu çocuklarımız için kullanılacaktır.  Down sendromlu çocuklarımızın kalplerine dokunmak isteyen tüm Bursalıları sergimize davet ediyoruz.” diye konuştu.

Nilüfer Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Neslihan Edinçliler ise; böylesi anlamlı bir sergiyi gerçekleştirdikleri için Türkün Holding’e teşekkür ederek; “Down sendromlulara yönelik farkındalığın artması için bütün Bursalıların sergiyi ziyaret etmelerini arzuluyoruz. ”dedi.

Fotoğraf Sergisi, 15-22 Nisan tarihleri arasında Korupark AVM’de ziyaret edilebilecek.

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.