Daha temiz bir Trilye için elele verdiler


Topluluk üyelerinin aileleriyle birlikte katıldığı etkinliğe, Mudanya Belediyesi de çöp poşeti ve eldiven gibi malzemeler vererek katkı sağladı.

‘Temiz Bir Çevre ve Doğa İçin Trilye’ deyiz’ sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte, aileleriyle birlikte yerlerdeki çöpleri tek tek toplayan çocuklar ise renkli görüntüler oluşturdu.

Trilye halkı da,  etkinlikten duyduğu memnuniyeti dile getirerek böylesi anlamlı projeyi gerçekleştiren Türkün Holding çalışanlarına teşekkür etti.

Etkinliğe ilişkin açıklamalarda bulunan Çevre ve Doğa Topluluğu Lideri Hüseyin Yılmaz, Trilye Çevre Temizliği etkinliğiyle gelecek nesillere çevre bilincini aşılamak ve çevre temizliğinin önemine ilişkin farkındalık yaratmayı amaçladıklarını belirterek şunları söyledi:

“Geçtiğimiz yıl Gölyazı Adası’yla başladığımız çevre temizliği etkinliklerimize, bu yıl Trilye ile devam ettik. Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirdiğimiz “Yeşil bir gelecek için plastik torbaya hayır” etkinliğimizle de, çevre dostu olmayan naylon poşet tüketiminin azaltılması ve önlenmesine yönelik farkındalık yaratmak istedik. Gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak ve çevrenin kirlenmesini önlemek için üzerimize düşen görevleri yerine getirmeliyiz.”

“Saklı bir cennet Trilye”

Trilye’ nin güzelliğine güzellik, rengine renk katan cumbalı evleri ve ruhlara huzur veren eşsiz manzarasını fotoğraf karelerine yansıtan Fotoğrafçılık Topluluğu üyeleri ise,  zaman tünelinde keyifli bir yolculuğa çıktılar.

‘Her Karesi Ayrı Güzel Trilye’ temasıyla düzenlenen etkinlikte fotoğrafçılık topluluğu üyelerine, Türkün Holding Fotoğrafçılık Topluluğu eğitmeni Orhan Turan da eşlik etti.

Fotoğrafçılık Topluluğu Lideri Naciye Yavuz ise etkinliğe ilişkin yaptığı açıklamada;  “Adım Adım Bursa” sloganıyla düzenledikleri etkinliğin 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne rast gelmesi dolayısıyla ayrı bir anlam ifade ettiğini belirterek:

“Ailelerimiz ve özellikle çocuklarımızın da katılımıyla düzenlediğimiz etkinliğimizde Trilye’ nin tarihi ve doğa güzelliklerini fotoğraflayarak, unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi yeniden hatırlatmak istedik.  Her adım atışınızda zamanın durduğu hissine kapılabileceğiniz saklı bir cennet Trilye. Cumbalı evleri ve eşsiz manzarasını cömertçe sunan Trilye’ yi fotoğraflamaktan büyük keyif aldık. ‘Adım Adım Bursa’ Faaliyetlerimizde bir sonraki etkinliğimiz Yeşil ve Emir Sultan semtlerini fotoğraf karelerine yansıtmak olacak. Projelerimizin başından itibaren bizlere desteğini eksik etmeyen Türkün Holding Yönetim Kurulu Başkanımız Erol Türkün’ e teşekkür ediyoruz.” dedi.

Trilye’yi temizleme ve fotoğraf karelerine yansıtma etkinliğini başarılı bir şekilde gerçekleştiren topluluk üyeleri, toplu fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.