Şile ve Ağva’ya Fotoğraf Kareleriyle Hayat Verdiler


Sabah 07.30 da holding binası önünde bir araya gelen topluluk üyeleri yaklaşık 2.5 saat süren yolculuğun ardından Şile’ye ulaştı.

Şile sahilinde muhteşem doğa ve deniz manzarası eşliğinde kahvaltı yapan topluluk üyeleri, ilk fotoğraf karelerini almak üzere limana doğru hareket ettiler.

Fotoğraf çekimlerine, Cenevizlilerden kalma limanda Ocaklıada’ nın üzerinde yer alan Şile Kalesi’ni fotoğraflayarak başlayan fotoğraf tutkunları, liman boyunca eşsiz doğa manzaralarını ve balıkçı teknelerini fotoğraf sanatıyla buluşturarak devam ettiler.

Şile Limanı’ndan birbirinden güzel fotoğraf kareleriyle ayrılan Türkün Holding Fotoğrafçılık Topluluğu üyeleri, Şile’nin sembol yapılarından deniz feneri’ne doğru hareket ederek çekimlerine burada devam ettiler

Deniz fenerinde yapılan çekimlerden sonra adını efsanevi bir aşk masalından alan Ağlayan Kaya’ya geçilerek çekimlere devam edildikten sonra Şile’ nin doğa harikası beldelerinden Ağva’ya doğru yolculuk yapan topluluk üyeleri, Ağva’ ya hayat veren Saklıgöl’ de öğle yemeği molası vererek biraz dinlenme fırsatı buldular.  Yemek sonrası Ağva’nın doğal güzelliklerini fotoğraf kareleriyle yeniden keşfettiler.

Türkün Holding Fotoğrafçılık Topluluğu lideri Aynur Yuka, etkinliğe ilişkin olarak; “Fotoğrafçılık Topluluğu olarak ülkemizdeki doğal, tarihi ve kültürel güzellikleri fotoğraf sanatıyla buluşturmaya devam ediyoruz. Bursa’mızın ve ülkemizin saklı kalmış güzelliklerini fotoğraf karelerine yansıtıp geleceğe taşıyarak gelecek nesillere çevre, doğa ve tarih bilinci aşılamayı amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda Şile’de düzenlediğimiz etkinliğimizde, bu şirin ilçemizin muhteşem doğa ve deniz manzaralarını fotoğraflarken geride birbirinden değerli hatıralar bıraktık. Fotoğrafçılık Topluluğu olarak düzenlediğimiz etkinliklerimizin en önemli kazanımı ise kuşkusuz birlik ve beraberliğimizin daha da güçlenmesidir.” diye konuştu.

 

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.