Doğanın Kalbinde Keyifli Bir Gün


21 Mayıs Pazar sabahı topluluk üyelerimiz ve çalışanlarımızla birlikte Karacabey Longoz Ormanları’na gitmek üzere yola çıktık. Havanın bardaktan boşalırcasına yağmurlu oluşu bile şehrin gürültüsü ve stresinden uzaklaşmak için çıktığımız bu yolculukta hevesimizi bir an olsun kırmamıştı.

Kısa bir yolculuğun ardından geldiğimiz Karacabey’in Ekmekçiler köyündeki kahvehanede çay molası ve köyün yaşlıları ile yaptığımız sohbetler keyiflerimizi daha yerine getirdi.

Eşsiz bir doğa manzarası

Fotoğraf çekimlerimize ilk olarak topluluk eğitmenimiz Orhan Turhan yönetiminde köyde ağlarını tamir eden balıkçılar ile başladık. Her biri fotoğraf tutkunları için adeta biçilmiş kaftan olan balıkçıların yanından eşsiz güzellikte fotoğraf kareleriyle ayrıldık.

Bahar aylarında açıp güzelliğiyle büyüleyen, adı Bursa ile anılan nilüfer çiçeklerini fotoğraflayarak devam ettiğimiz etkinliğimizde, aynı zamanda kuş sesleri ve ‘yaramaz çocuk’ gibi sessizliği bozan su sesleriyle kendi iç huzurumuzu yakaladık.

Zaman zaman yağan yağmurla birlikte keyifli anların yaşandığı 2 saatlik fotoğraf çekimimizin ardından öğle yemeği molası vereceğimiz Karacabey Boğazı’na doğru hareket ettik.  Karabaş otlarının bizleri karşıladığı bölgede yaptığımız birkaç kare çekim sonrası Karacabey Boğazı’nda doğanın kucağında öğle yemeklerimizi hep birlikte yedik.

Yemeğin, kuş sesleri ve yeşilin bin bir tonunu bulabileceğimiz longoz ormanları, nilüfer çiçeklerinin arasında güzel ve keyifli bir günü geride bırakarak Bursa’ya doğru dönüş yolculuğuna başladık. Arkada bırakılan doğal güzellikler ve tatlı hatıralar akıllarda kalırken yüzlerdeki tebessüm hepimizi mutlu etti.

 

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.