Türkün Holding‘ten temiz çevre ve doğa seferberliği

Aileleriyle birlikte çöp toplayan çocukların renkli görüntüler oluşturduğu etkinliğe Nilüfer Belediyesi de çöp poşeti ve eldiven gibi malzemeler vererek katkı sağladı. Gölyazı halkı da etkinlikten duyduğu memnuniyeti dile getirerek böylesi anlamlı projeyi gerçekleştiren Türkün Holding çalışanlarına teşekkür etti.

“Gelecek nesillere temiz bir çevre ve doğa bırakmak istiyoruz”

Çevre ve Doğa Topluluğu tarafından gerçekleştirilen projeye ilişkin açıklamalarda bulunan Türkün Holding Mali ve İdari İşler Koordinatörü Sefer Gezer, ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı günleri kardeşçe, birlik ve beraberlik ruhu içinde geride bırakacağımız inancı ile, şehitlerimizi saygıyla anıyoruz diyerek, yüreklerimiz milli duygular ile her an atar iken, yine de önemli sosyal sorumluluklarının olduğu bilinciyle bu anlamlı etkinliği düzenlediklerini ifade ederek şunları söyledi:

“Bizler, bu sosyal sorumluluklarımızın bilinciyle hareket tarzımızı oluşturmak zorundayız. Çevre ve Doğa Topluluğumuz tarafından gerçekleştiren Gölyazı Adası’nı temizliyoruz etkinliğimizde çalışanlarımız ve ailelerinin de katılımıyla hep birlikte olduk. Bu etkinlikten amacımız doğal kaynaklarımızın günden güne tükendiği günümüzde gelecek nesillere temiz bir çevre ve doğa bırakmak ve bu hususta toplumumuzda farkındalık yaratarak çevre ve doğanın önemi vurgulamak. Bugün burada bunu başardığımızı düşünüyorum . Bu noktada tüm çalışanlarımıza, ailelerimize ve çocuklarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bu etkinliklerimiz sürekli olarak devam edecek.”

“Sırada ağaç dikme projemiz var”

Sıradaki projelerinin ağaç dikmek olduğunu dile getiren Sefer Gezer, her holding çalışanı adına bir ağaç dikeceklerine dikkat çekerek; “Yakın zaman da Osmangazi ilçesine bağlı Aksungur ve Gündoğdu, Mudanya ilçesinin Göynüklü ve Çağrışan mahallelerimizde yanan ormanlarımız yüreğimizi de yaktı. Bu projeyle amacımız bu bölgelerimizin ağaçlandırılmasına destek vermek. Ayrıca çevre ve doğa topluluğu olarak okul, aile ve sanayici iş birliğini gerçekleştireceğiz. Bununla birlikte okullar açıldığında Saadettin Türkün İlköğretim Okulu ve Mualla Türkün Anaokulu ’yla birlikte etkinliklerimiz olacak.” dedi.

“Çok kirlettik temizliyoruz”

Gölyazı’da gerçekleştirdikleri etkinlikle daha yaşanabilir bir dünya için temiz bir çevrenin önemine dikkat çekmeği amaçladıklarını vurgulayan Türkün Holding Çevre ve Doğa Topluluğu Lideri Hüseyin Yılmaz ise; “Nilüfer Belediyesi’nin de katkılarıyla güzel bir beldemiz olan Gölyazı’da, çalışanlarımızın aileleriyle beraber katılım sağlayacağı çevre temizliği etkinliği düzenlemeyi düşündük. Burada da şapkalarımızı taktık, eldivenlerimizi giydik çevreyi temizliyoruz. ‘Çok kirlettik biraz da temizleyelim’ diyoruz.” şeklinde konuştu.

Gelecek nesillere çevre bilinci aşılamak için bundan sonra da etkinlikler düzenleyeceklerini açıklayan Yılmaz şunları söyledi:“ Bizler çevremizi ve doğayı çok kirlettik bu yüzden temizleyelim diyoruz. Aralık ayında Ağaçlandırma etkinliğimiz var. Bursa’da yanan ormanlarımıza ilişkin firmamızın bütün çalışanları adına fidan dikme projesi gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.”

Gölyazı Adası’nı temizleme etkinliğini başarılı birlikte gerçekleştiren holding çalışanları topladıkları çöplerle birlikte fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.