Yeşil bir gelecek için plastik torbaya hayır dediler

Yeşil bir gelecek için plastik torbaya hayır dediler

Nilüfer İlçesi İhsaniye Semt Pazarı’nda gerçekleştirilen etkinlik,  ‘Yeşil Bir Gelecek İçin Plastik Torbaya Hayır!’ standının açılmasıyla başladı.

Topluluk üyeleri, daha sonra içerisinde Çevre ve Doğa Topluluğu faaliyetlerine ilişkin bilgilerin yer aldığı broşürleri semt pazarı sakinlerine dağıtarak ‘Temiz Bir Çevre ve Doğa’nın önemine dikkat çektiler.

Etkinlik programına göre, kendilerine takdim edilen broşürleri stand görevlilerine teslim eden vatandaşlara ise eşsiz güzellikteki desen ve renklerden oluşan bez çanta hediye edildi.

“Doğaya daha fazla zarar vermeye hakkımız yok”

Türkün Holding Çevre ve Doğa Topluluğu Lideri Hüseyin Yılmaz etkinliğe ilişkin yaptığı açıklamada; plastik ve naylon poşet tüketiminin nesli tehlike altında olan canlıların yok olmasına ve besin zincirinin kirlenmesine, katı atık depolama sahalarının verimliliğinin azalmasına neden olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Hem sınırlı fosil kaynakların tüketimi anlamına gelen, hem de geriye dönülmez bir kirliliğin kaynağı olan plastik torbalar tüm dünyada kademeli olarak yasaklanmaktadır. Doğaya daha fazla zarar vermeye hakkımız olmadığını ve dünyanın birçok yerinde yasaklanan plastik taşıma poşetlerinin ülkemizde de bir an önce yasaklanmasını talep ediyoruz Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde tamamen atık kumaşlarımızdan yapılmış bez çantalarımızı vatandaşlarımıza dostu olmayan naylon poşet tüketiminin azaltılması ve önlenmesine yönelik farkındalık yaratmak istedik.”

Vatandaşlar, ‘Yeşil Bir Gelecek İçin Plastik Torbaya Hayır! Standına yoğun ilgi gösterirken, böylesine anlamlı bir etkinliğe imza attıkları için Türkün Holding’e teşekkürlerini ilettiler.

Etkinlik, topluluk üyelerinin, yanlarında getirdikleri kesede kâğıtları pazar yeri esnafına dağıtmasının ardından toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.