Birlik ve beraberliklerini konserle taçlandırdılar


Sunuculuğunu Devlet Klasik Türk Müziği Korosu ses sanatçısı Nalân Höke’ nin yaptığı konser, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bursa Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Sanatçısı Hüseyin Taşçeşme yönetiminde “Aşk Seninle Tatlı Hicranla Yandı Gönül” adlı şarkının seslendirilmesiyle başladı.

“Artık Bu Solan Bahçede Bülbüllere Yer Yok” adlı şarkıyla devam eden koroya “Yeter ki Gel Bana Senede Bir Gün” adlı eserde, Bursa Dansevi’nden Ayça Orhan ve Sanper Dündar da salsa dansı ile eşlik etti.

Eşsiz güzellikteki eserleriyle ruhların ilacı olan Türk Sanat Müziği’nin en seçkin örneklerinin dinleyicilerle buluştuğu bu özel gecenin ilk bölümü solo ve koro şarkılarla son buldu.

Konserin ikinci bölümünde ise TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçıları Ayşe İnak Ekiz ve İhsan Güvenç sahne aldı.  Coşkunun artarak devam ettiği konserde, sahneye alkışlar arasında çıkan Ayşe İnak Ekiz, seyircileri adeta zaman tünelinde yolculuğa çıkardı. Ekiz’in ardından sahne alan İhsan Güvenç ise “Sanat Güneşi” Zeki Müren’in bestelerini seslendirerek gönüllerde taht kurdu.

Konserin sonunda sahneye çıkarak “Bursa’nın Ufak Tefek Taşları” ve “Onuncu Yıl Marşı”nı konuk sanatçılar ve koroyla birlikte seslendiren Türkün Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Türkün,  çok zengin ve derin bir müzik kültürüne sahip olduğumuzu ifade ederek şunları söyledi:

“Türk Sanat Müziğimizin yarattığı coşkuyla muhteşem anların yaşandığı bu özel gecede birlik ve beraberliğimizin önemini bir kez daha anladık. Burada sahne alan arkadaşlarımız birbirleriyle o kadar güzel kenetlendiler ki, bizlerin geleceğe güvenle bakmamız noktasında ışık oldular. Bununla birlikte,  her biri ayrı bir değer ifade eden Türk Sanat Müziğimizi yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak bizler için oldukça önemlidir. Bu nedenle çalışanlarımızla birlikte Türk Sanat Müziği Koromuzu oluşturduk ve onlar bugün gerçekleştirdikleri konserle layıkıyla bu büyük sorumluluğunun da üstesinden gelebileceklerini gösterdiler. Bizlere bu özel geceyi yaşatan koromuza ve eserleriyle bizleri nostaljik bir yolculuğa çıkaran TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçıları Ayşe İnak Ekiz ve İhsan Güvenç’e teşekkür ediyorum”

 

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.