Türkün Holding Ulu Önder Atatürk’ün huzurunda

Yaklaşık 500 kişinin katıldığı ve 11 otobüsle gerçekleştirilen etkinlik, Ankara Gençlik Parkı’nda gerçekleştirilen kahvaltının ardından tarihi M.Ö 2.yy’a kadar uzanan ve Ankara’nın sembol yapılarından Ankara Kalesi’yle başlayarak,  tarihi Ankara Evleri’ne yapılan geziyle devam etti.

Ankara Kalesi ve Ankara Evleri’nin eşsiz manzarası arasında fotoğraf çektirmeyi ihmal etmeyen holding çalışanlarına, Ankara coğrafyası ve tarihine hakim rehberler eşlik etti.

Gezinin kuşkusuz en anlamlı bölümü Anıtkabir ziyareti oldu.  Ellerinde taşıdıkları Türk Bayrakları ve “Ne Mutlu Türküm Diyene” yazısıyla birlikte aslanlı yolda yürüyerek Anıtkabir’i ziyaret eden holding çalışanları, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine karanfil bıraktılar.

Anıtkabir merdivenlerinde dev Türk Bayrağı ve “Ne Mutlu Türküm Diyene” yazılı dev pankartla gerçekleştirilen toplu fotoğraf çekimi anlamlı görüntülere sahne oldu. Kimi ziyaretçiler ise duygu seline kapılarak gözyaşlarını gizleyemedi.

“Birlik ve beraberliğimizin ne kadar önemli olduğunu göstermek istedik”

Türkün Holding Mali ve İdari İşler Koordinatörü Sefer Gezer, geziye ilişkin yaptığı açıklamada, bilhassa Anıtkabir’e düzenledikleri gezide duygusal anlar yaşadıklarını belirterek şunları söyledi:

“Yaşlısıyla, genciyle yapmış olduğumuz gezimizde oldukça duygusal anlar yaşadık. Bizler, içinde bulunduğumuz şu zor günlerde ülkenin en batısından en doğusuna kadar birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktayız.  Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 78.yıldönümünde anmak adına yapmış olduğumuz Anıtkabir ziyaret ederek, birlik ve beraberliğimizin ne kadar önemli olduğunu göstermek istedik.  Atamızın manevi huzurunda adeta Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden o zorlu yılları bir kez daha yaşadık. Bilhassa çocuklarımız, inanılmaz heyecanlı, coşkulu ve bir o kadar da duyguluydular. İnanıyoruz ki, Türkiye Cumhuriyeti gençlerimiz ve çocuklarımız sayesinde ilelebet dimdik ayakta kalacaktır. Bizler, bu etkinliğimizin sanayi sektöründeki tüm diğer firmalara örnek olması arzusundayız. Bu vesileyle gezimize katılarak birlik ve beraberlik ruhumuzu yaşattıkları için tüm çalışanlarımıza, ailelerimize ve çocuklarımıza ve bizlere her zaman destek olan Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Erol Türkün’e teşekkür ediyoruz.”

Holding çalışanları ise geziden duyduğu memnuniyeti; “Minnet ve şükran duyguları ile Atamızın manevi huzuruna yapmış olduğumuz bu ziyaret, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek noktasında bizler için oldukça anlamlı oldu. Bu nedenle bizlere bu imkânı veren Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Erol Türkün başta olmak üzere tüm Yönetim Kurulu Üyelerimize teşekkür ediyoruz.” sözleriyle dile getirdiler.

Etkinlik, duygusal anların yaşandığı Anıtkabir ziyaretinin ardından Hamamönü’ nde bulunan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un evi ve Taceddin Dergâh’ı ziyaretinin ardından son buldu.

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.