Birlik, beraberlik ve dayanışma duygusu ile Çanakkale’ye destansı yolculuk


Yaklaşık 500 kişinin katıldığı ve 10 otobüsle gerçekleştirilen bu etkinlikte, holding çalışanlarının hep birlikte gerçekleştirdiği kahvaltının ardından Kilitbahir Kalesi ile başlanan geziye, Tabyalar, Seyyid Onbaşı, Şahindere Sargı Yeri,  Seddülbahir, Şehitler Abidesi, Yahya Çavuş Anıtı ve Şehitliği, 57.Alay Şehitliği ve son olarak Conkbayır’a yapılan ziyaretlerle devam edildi. Çanakkale Şehitliğinin önünde saygı duruşunda bulunuldu ve hep birlikte İstiklal Marşı okundu. Şehit mezarlarının başında dualar okundu.

Türkiye’nin kuruluşunda önemli bir destan yazan Çanakkale Şehitleri’nin bıraktığı mirası yerinde inceleyen holding çalışanları, adeta zaman tünelinde şanlı bir yolculuğa çıkarak duygusal anlar yaşadı.

Gezide her otobüste Çanakkale coğrafyasına ve tarihine hâkim rehberler eşlik ederken, rehberlerin verdikleri bilgilerin ışığında o günleri adeta tekrar yaşadıklarını ifade eden Sosyal Topluluklar Direktörü ve Türkün Holding Mali ve İdari İşler Koordinatörü Sefer Gezer; Çanakkale ruhunun ışığıyla birlik, beraberlik ve dayanışma duygusunu devam ettirmeyi amaçladıklarını belirterek şunları söyledi:

“Ülkemizin kuruluş temellerinin atıldığı Çanakkale’yi ziyaret ederek, bu topraklarda şehit yatan ecdadımızın vatanları için ne büyük fedakârlıklar yaptıklarını, nasıl bir mücadele verdiklerini yerinde görmek istedik.  Gazi Mustafa Kemal Paşa olmak üzere, Seyit Onbaşı, Hatice Hanım, Cevat Paşaların ve daha nice isimsiz kahramanların verdikleri büyük mücadelelerin sonunda kazanılan Çanakkale Zaferi,  milletimizin imkânsızı başardığı, vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyduğu bir şanlı destandır. Bu destanın her satırında insanlık onuru vardır. Bu onur, düşmana sadece silahlı mücadelede değil, verdiği insanlık dersi örnekleriyle de baş eğdiren Aziz Mehmetçiklerimize aittir. Bizler de bu şuurla, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkarak, ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşımak için çalışıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruduğumuz sürece inanıyorum ki, yarınlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır.”

 

 

“Çanakkale’de zafere taşıyan ruh birlik ve beraberlik ruhuydu”

 

 

Ülkemizin terörün gölgesinde zor günler yaşadığını, çok sayıda güvenlik görevlisinin ve sivil vatandaşların teröre kurban gittiğine dikkat çeken Sefer Gezer;  bu zor günlerden de birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde birbirimize kardeşlik duygularıyla bağlanarak çıkabileceğimizi vurgulayarak;

 

“Çanakkale’de milletimizi zafere taşıyan ruh, Türk’ üyle, Kürdiyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle bütün dünyaya ülkemizin bölünemez ve parçalanamaz olduğunu gösteren birlik ve beraberlik ruhuydu. Bizleri bugünlere taşıyan bu ruh eminim ki, bu zor günlerde hepimize  iyi bir örnek olacak ve bu topraklarda yaşayan herkesin kardeşlik, dayanışma, barış ve huzur içerisinde yaşayacağımız yarınlara hep birlikte kavuşacağız.  Türkün ailesi olarak bu Çanakkale ruhunun hem bizlere hem bütün milletimize ışık olmasını diliyoruz.  Bu duygu ve düşüncülerin ışığında geçtiğimiz günlerde Ankara’da menfur bir saldırı sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum.” diye konuştu.

 

Öte yandan Tarihin en şanlı zaferlerinden birinin yaşandığı Çanakkale gezisinde duygu seline kapılan çalışanlar,  Alçıtepe Köyü’nde kısa bir mola vererek burada bulunan Alçıtepe Müzesi’ni gezerek Çanakkale Savaşı’nda kullanılan malzemeleri görme imkanına sahip oldular.

 

Tarihi hatıraların Çanakkale’nin eşsiz boğaz manzarasına karıştığı gezi, Şehitler Abidesi’nde ve Conbayır’da gerçekleştirilen toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.