Türkün Holding Çalışanları’ ndan Edirne’ye Tarihi Yolculuk


Yaklaşık 900 kişinin katıldığı ve 20 otobüsle gerçekleştirilen etkinlikte, Türkün Holding Gezi Topluluğu üyeleri ve holding çalışanları Edirne’nin tarihi ve kültürel güzelliklerini yeniden keşfettiler.

Edirne’nin Karaağaç Mahallesi’nde hep birlikte yapılan kahvaltının ardından 170 yıllık tarihe sahip Meriç Köprüsü ile başlayan etkinlik,  II. Bayezıd Külliyesi, Kırkpınar Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Kanuni Köprüleri, Balkan Savaşı Şehitliği’ne düzenlenen gezilerle devam etti.

Edirne’nin tarihi ve kültürel geçmişine ışık tutan yapılar arasında fotoğraf çektirmeyi ihmal etmeyen holding çalışanlarına, Edirne coğrafyası ve tarihine hâkim rehberler eşlik etti

Gezinin kuşkusuz en önemli durağı Edirne’nin en görkemli ve kentin ruhunu en iyi yansıtan eseri Selimiye Camii oldu. Holding çalışanları, Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği Selimi Camii’nin ihtişamı ve muhteşemliği karşısında hayranlıklarını ve heyecanlarını gizleyemezken aynı zamanda kendilerini ulvi bir âlemin ortasında buldular.

“Tarihi ve kültürel mirasımıza sahip çıkmalıyız”

Türkün Holding Mali ve İdari İşler Koordinatörü Sefer Gezer, geziye ilişkin yaptığı açıklamada, düzenledikleri gezilerle Türkiye’nin tarihi ve kültürel zenginliklerini keşfetme imkanı bulduklarını vurgulayarak;

“Türkün Holding ailesi olarak bizler, ülkemizin tarihi ve kültürel zenginliklerine yaptığımız gezilerle, çalışanlarımız arasında birlik, beraberlik ve dayanışma duygusunu güçlendirirken aynı zamanda tarih bilincini arttırmak, tarihi ve kültürel değerlerimize sahip çıkarak gelecek nesillere aktarmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Osmanlı Devleti’ne 92 yıl başkentlik yapmış olan i Edirne ilimiz, ülkemizin siyasi, askeri ve kültürel mirasına ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle bizler, Edirne’ye düzenlediğimiz gezimizle çalışanlarımızın, geçmişten günümüze köprü görevi üstlenen serhat şehrimizi daha yakından tanımalarını istedik.  Biliyoruz ki,  ecdadımızdan bize kalan bu eserlerimizi tanımamız gelecek bilgili ve öz güveni yüksek nesiller yetiştirebilmemiz bakımından da çok önemli. Edirne’nin tarihi ve kültürel yapıları arasında gezerken heyecanlı, coşkulu ve bir o kadar da duygusal anlar yaşadık. Bu vesileyle gezimize katılarak birlik ve beraberlik ruhumuzu yaşattıkları için tüm çalışanlarımıza, ailelerimize ve çocuklarımıza ve bizlere her zaman destek olan Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Erol Türkün’e teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Kapısıyla ünlü Üç Şerefli Camii ve yazılarıyla ünlü Eski Camii’ne yapılan gezilerle devam eden etkinliğin son bölümünde çalışanlar,  Edirne Çarşısı’nı gezerek yöreye ait tatlar ve hediyelik eşyalardan oluşan alışveriş yaptılar.

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.