Dina Vanelli ‘ye Altın İhracatçı Ödülü

BUTEKOM Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi’nde gerçekleştirilen törende, Dina Vanelli adına ödülleri Türkün Holding Mali ve İdari İşler Koordinatörü Sefer Gezer aldı.

Sektör temsilerinin katılımıyla gerçekleştirilen ödül törenine ilişkin açıklamalarda bulunan Türkün Holding Mali ve İdari İşler Koordinatörü Sefer Gezer, Dina Vanelli olarak her zaman daha iyiye ve daha ileriye odaklandıklarını vurgulayarak; “Uzun yıllar boyunca edindiğimiz deneyim ve bilgi birikimimizi yaratıcılık,  pozitif ve uyumlu bir çalışma ortamının getirdiği özgüvenle birleştirerek Bursamıza ve Türkiyemize değer katmayı amaçladık” dedi.

“Üretimimizin yüzde 75’ini ihraç ediyoruz”

Dünya tekstil sektöründe Türkiye’nin payının %4 olduğuna dikkat çeken Sefer Gezer şunları söyledi:

“150 milyarlık bir hacme sahip sektörden bahsediyoruz. Türkiye %4’lük payıyla dünyanın 6.büyük tedarikçisi konumunda. Ev tekstilinde ise 4.büyük tedarikçisi konumunda. Katma değer açısından baktığımızda, sektörün en yüksek katma değer yaratan ve birim ihracat fiyatı da en yüksek olan sektör olduğunu görüyoruz. Dina Vanelli olarak bizler kreatif bakış açımızın eseri birbirinden güzel tasarımlardan oluşan ürünlerimizi yurt içi ve başta Avrupa olmak üzere yurt dışı pazarlarda müşterilerimizle buluşturmaktayız. Üretimimizin %75’ini ihraç ederek Bursa ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamaktayız.  Ürünlerimiz sektördeki diğer Türk firmalarının ürünlerinden 3-4 katı fiyata alıcı buluyor. Özellikle üst gelir grubuna hitap eden döşemelik ve perdelikte dünyanın en önemli editör firmalarının öncelikli tedarikçisi konumundayız. Özellikle otel ve ofislerde kullanılan, yanmaz kumaşlarda dünya markası olan Trevira iplik üreticisinin Türkiye’deki 1 numaralı, dünyada ise Gold Member olan ilk 5 tüketicisinden biriyiz.”

“2017 yılında ihracatımızı arttırmak istiyoruz”

Dina Vanelli’nin 2017 yılı hedeflerine ilişkin de bilgiler aktaran Gezer; “Ocak ayında Heimtextil – Frankfurt fuarına katıldık. PROPOSTE, EVTEKS, ŞHANGAİ-INTERTEXTILE,  MOOD, gibi fuarlara da katılarak daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşmayı hedefliyoruz. Ayrıca, 2017 yılında pazardaki payımızı ve ihracatımızı arttırmak istiyoruz. Yapacağımız inovasyon, yenileme yatırımlarımızla ve üreteceğimiz işlerle sadece Bursa ekonomisine değil Türkiye ekonomisine de değer katmaya devam edeceğiz. ”diye konuştu.

 

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.