Dina Vanelli ‘ye Altın İhracatçı Ödülü verildi

Türkün Holding bünyesinde faaliyet gösteren firmalardan Dina Vanelli,  Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği(UTİB)  ve Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği(UHKİB) tarafından düzenlenen 2017 Yılı İpek Böceği İhracatçı Ödül Töreni’nde, “Altın İhracatçı’ ödülüne layık görüldü.

Bursa Hilton Oteli’nde gerçekleştirilen ödül töreninde, Dina Vanelli adına ‘Altın İhracatçı’ ödülünü Türkün Holding Yönetim Kurulu Üyesi Aslı Türkün Karaçor aldı.

Sektör temsilerinin katılımıyla gerçekleştirilen ödül törenine ilişkin açıklamalarda bulunan Türkün Holding Yönetim Kurulu Üyesi Aslı Türkün Karaçor, Dina Vanelli olarak her zaman daha iyiye ve daha ileriye odaklandıklarını vurgulayarak; “Uzun yıllar boyunca edindiğimiz deneyim ve bilgi birikimimizi yaratıcılık,  pozitif ve uyumlu bir çalışma ortamının getirdiği özgüvenle birleştirerek Bursamıza ve Türkiyemize değer katmayı amaçladık” dedi.

“Üretimimizin yüzde 75’ini ihraç ediyoruz”

Türkiye’nin 2017 yılında tekrar ihracata dayalı büyüme trendine girdiğine dikkat çeken Aslı Türkün Karaçor, şunları söyledi:

“Bursamız, ihracatta 14 milyar doları aşan potansiyeliyle bu alanda marka şehir olma yolunda hızla ilerliyor. 10 milyar dolara yakın ithalat oranıyla birlikte düşünüldüğünde 24 milyar dolarlık dış ticaret hacmine sahip ve Birleşmiş Milletlere bağlı 122 ülkeden daha fazla ihracat yapan bir kent Bursamız. Tekstil sektörü açısından değerlendirdiğimizde ise dünya tekstil ihracatından aldığımız payın yüzde 3, ev tekstilinden aldığımız payın ise yüzde 4.5 olduğunu görüyoruz. Bu rakamlar sektörel gelişme ve büyüme açısından bizlere umut vadediyor. Dina Vanelli olarak bizler kreatif bakış açımızın eseri ürünlerimizi yurt içi ve başta Avrupa olmak üzere yurt dışı pazarlarda müşterilerimizle buluşturmaktayız. Üretimimizin %75’ini ihraç ederek Bursa ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamaktayız.  Ürünlerimiz sektördeki diğer Türk firmalarının ürünlerinden 3-4 katı fiyata alıcı buluyor. Özellikle üst gelir grubuna hitap eden döşemelik ve perdelikte dünyanın en önemli editör firmalarının öncelikli tedarikçisi konumundayız. Özellikle otel ve ofislerde kullanılan, yanmaz kumaşlarda dünya markası olan Trevira iplik üreticisinin Türkiye’deki 1 numaralı, dünyada ise Gold Member olan ilk 5 tüketicisinden biriyiz.”

“2018 yılında ihracatımızı arttırmak istiyoruz”

Dina Vanelli’nin 2018 yılı hedeflerine ilişkin de bilgiler aktaran Aslı Türkün Karaçor; “Ocak ayında Heimtextil – Frankfurt fuarına katıldık. PROPOSTE, EVTEKS, SHANGAI-INTERTEXTILE ve HEIMTEXTILE RUSSIA gibi fuarlara da katılarak daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşmayı hedefliyoruz. Ayrıca, 2018 yılında pazardaki payımızı ve ihracatımızı arttırmak istiyoruz. Yapacağımız inovasyon, yenileme yatırımlarımızla ve üreteceğimiz işlerle sadece Bursa ekonomisine değil Türkiye ekonomisine de değer katmaya devam edeceğiz. ”diye konuştu.

 

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.