Bursa Ekonomisinin Gurur Gecesi’nde Türkün Holding’e Büyük Onur

Bursa’nın köklü tekstil kuruluşlarından Türkün Holding,  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO)  tarafından bu yıl 45. kez düzenlenen ‘Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni’nde  ‘Vergi Özel Ödülleri’ kategorisinde ödüle layık görüldü.

BTSO Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un yanı sıra Bursa Valisi Yakup Canpolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Bursa iş dünyası temsilcilerinin katıldığı gecede Türkün Holding adına ödülü, Holding Mali ve İdari İşler Koordinatörü Sefer Gezer,  Bursa Valisi Yakup Canpolat,  BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve BTSO Meclis Başkanı Ali Uğur’un elinden aldı.

“Vergi konusunda üzerimize düşen görevi yerine getirmeye devam edeceğiz”

Türkün Holding Mali ve İdari İşler Koordinatörü Sefer Gezer, 5 ayrı kategoride 59 ödülün sahiplerinin bulduğu törene ilişkin yaptığı açıklamada vergilendirilmiş kazancın kutsal olduğunu vurgulayarak; “Türkün Holding olarak vergi yükümlülüğünü eksiksiz yerine getiren bir kurum olmanın gururunu yaşıyoruz. Dünyada ve ülkemizde yapılan alt yapıdan, üst yapıya, eğitimden sağlığa, ulaşımdan sosyal tesislere kadar yatırımların hemen hemen tamamı devletin elde ettiği ve topladığı vergi gelirleriyle gerçekleşiyor. Bu kapsamda verdiğimiz her vergi kendi geleceğimiz, kendi sağlığımız kendi kalkınmamız acısından da önemli. Elbette vergisiz devlet olmaz, devletsiz de millet olmaz. Ayakta durmamız için, bekamız için vergimizi ödemeliyiz ve herkes de vergi konusunda üzerine düşen görevi layığı ile yapmalı. Verilen vergiler zaten vatandaşa yatırım ve hizmet olarak geri dönüyor dolayısıyla gelecek nesillere de iyi bir ülke bırakmak için vergimizi ödemeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Bursa Valisi Yakup Canpolat, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve BTSO Meclis Başkanı Ali Uğur, vergi yükümlülüklerini eksiksiz yerine getirerek Bursa ve ülke ekonomisinin kalkınmasına sağladığı katkı dolayısıyla Türkün Holding’e teşekkürlerini ilettiler.

Web sitemizde sizlere en iyi deneyimi sunmamıza yardımcı olmak için çerezleri kullanıyoruz.